TAKA SOBIE MIŁOŚĆ – WIDZIANA RÓŻNYMI OCZAMI / JUST SOME CASUAL LOVE – SEEN BY VARIOUS EYES [PL/ENG]

Kochani, dzisiaj zapraszamy do wpisu TAKA SOBIE MIŁOŚĆ – WIDZIANA RÓŻNYMI OCZAMI

Lubię się delektować Miłością, na niej skupiać uwagę. Rozmyślając wciąż o niej, zdobywam do życia odwagę.

Ona dodaje skrzydeł i prostą drogą prowadzi do celu. Jednoczy wszechświat, wypełnia światłem wnętrza wielu. 

Joanna Winconek (Kraków, 22 i 28 maj 2022)

Miesiąc maj tak mnie nastroił, że zapragnęłam o MIŁOŚCI się rozpisać ☺ Czuję, aby skupić uwagę na samym przekazie tych, którzy pięknie o Miłości pisali albo piszą, może spodoba się Wam to co wybrałam ☺  

*****     *****     *****     *****     *****     *****

Miłość jest jedyną rzeczą na świecie, która mnoży się, gdy się ją dzieli z innymi.

 1. ŻYCIE to MIŁOŚĆ WCIELONA
 2. ŚWIADOMOŚĆ to MIŁOŚĆ W ROZUMIE
 3. ZDOBYWANIE WIEDZY to MIŁOŚĆ W ODKRYWANIU ŚWIATA
 4. NAUKA to MIŁOŚĆ POSZUKUJĄCA
 5. FILOZOFIA to MIŁOŚĆ ZAWARTA W MYŚLI
 6. RELIGIA to MIŁOŚĆ ZMIERZAJĄCA KU BOGU
 7. PRAWDA to MIŁOŚĆ PRZENIKAJĄCA DO WIECZNOŚCI
 8. IDEAŁ to MIŁOŚĆ UJĘTA W MARZENIACH
 9. ZAUFANIE to MIŁOŚĆ POKŁADANA W DRUGIM CZŁOWIEKU
 10.  NADZIEJA to MIŁOŚĆ OCZEKUJĄCA LUDZKIEGO GESTU
 11.  MIŁOSIERDZIE to MIŁOŚĆ OTWARTA
 12.  BRATERSTWO to DZIELENIE MIŁOŚCI Z INNYMI
 13.  POŚWIĘCENIE to MIŁOŚĆ ROSNĄCA Z KAŻDYM DNIEM
 14.  ODDANIE to MIŁOŚĆ, KTÓRA OCZYSZCZA
 15.  SYMPATIA to MIŁOŚĆ, KTÓRA SIĘ UŚMIECHA
 16.  PRACA to MIŁOŚĆ, KTÓRA BUDUJE
 17.  OBOJĘTNOŚĆ to MIŁOŚĆ, KTÓRĄ KTOŚ UKRADŁ
 18.  ROZPACZ to MIŁOŚĆ, KTÓRĄ KTOŚ ROZTRWONIŁ
 19.  PRZEMOC to MIŁOŚĆ, KTÓRA STRACIŁA RÓWNOWAGĘ
 20.  ZAZDROŚĆ to MIŁOŚĆ WYPACZONA
 21.  PYCHA to MIŁOŚĆ, KTÓRA STRACIŁA ROZUM
 22.  RZĄDZA to MIŁOŚĆ ZATRUTA
 23.  Zaś NIENAWIŚĆ, zdająca się być zaprzeczeniem miłości – nie jest niczym innym, jak MIŁOŚCIĄ, KTÓRA ZACHOROWAŁA

Francisco Cândido Xavier

*****     *****     *****     *****     *****     *****

Pionierzy miłości

Ponieważ jestem człowiekiem…
… Miłość jest moją religią,
… prawda moim życiem,
… wolność moim prawem.
I twoim też.

Miłość jest moją religią – i twoją też

Miłość nie zna granic. Jest jej obojętne, skąd ktoś pochodzi, kim był wcześniej i jaki jest teraz. Miłość jest w nas, niezależna od okoliczności zewnętrznych. Miłość jest esencją życia. Dokładnie tak jak matka kocha swoje dziecko i wspiera je, bez względu na to, dokąd ono zmierza, tak i my wspieramy Miłością siebie samych, naszych bliźnich i nasz świat. Miłość nie jest związana z ludźmi, grupami i miejscami. Kiedy się otwieramy na świat Miłości, Miłość może płynąć do naszego otoczenia i wszystko może się przekształcić w Miłości.

Dawniej, kilkadziesiąt i kilkaset lat temu, istnieli pionierzy duchowi. Przekazywali swoją wiedzę społeczeństwu, mimo że świat wówczas patrzył jeszcze w zupełnie inną stronę. Powinna od nas płynąć wdzięczność dla tych pionierów – za to, czego dokonali i czego wciąż dokonują, oraz za to, czym byli, są i zawsze będą. Dzięki nim ludzkość otrzymała wyższą wiedzę. Teraz nadszedł czas, abyśmy zaczęli żyć tą wiedzą, wcielać ją w życie.

Następny krok, który zrobimy, będzie krokiem ku Miłości. To zaczyna się w nas i następnie rośnie wokół nas. Dzisiaj bowiem manifestuje się nowy rodzaj pionierów: pionierzy Miłości. Pionierzy Miłości są światłami przewodnimi dla innych ludzi, a jedną z najważniejszych rzeczy, które czynią, jest szerzenie nadziei.

My, ludzie, możemy zmienić świat, po prostu będąc tym, czym w naszym boskim rdzeniu jesteśmy od zawsze: Miłością. Bezwarunkową Miłością. Wcale nie musimy niczego robić. Możemy po prostu być – być światłem przewodnim, z którego promieniuje ogień Miłości dostępny dla każdego, kto nadchodzi z pragnienia serca, aby również świecić i być tym, czym w istocie wszyscy zawsze jesteśmy.

Po prostu uczymy się być tym, czym już od dawna jesteśmy; oto całe przebudzenie. Oznacza: poznajemy, że Miłość jest siłą przemieniającą świat.

To Miłość do swojego dziecka sprawia, że matka zawsze z troską się nim opiekuje. To Miłość ludzi do innych ludzi sprawia, że ludzie w sytuacjach „bez wyjścia” się nie poddają i potrafią zorganizować swoje życie na nowo. Tak jak jest w małej skali, jest i w dużej: Miłość pionierów Miłości zapewni, że jako ludzkość się nie poddamy i zbudujemy nasz świat od nowych podstaw. I będziemy trzymać nad Ziemią ochronną dłoń.

Christina von Dreien,
z książki pt.: „CHRISTINA. Świadomość tworzy pokój”

*****     *****     *****     *****     *****     *****

MIŁOŚĆ

Na poziomie Miłości kierujemy się sercem, jesteśmy hojni, wspierający, kochający, przebaczający i można na nas polegać. Miłość jest ochraniająca, współpracująca, podtrzymująca, obejmuje wszystko i jest łaskawa. Cechują ją ciepło, wdzięczność, docenianie, pokora, realizacja, wizja, czystość intencji i słodycz.

Miłość jest sposobem bycia. Energią emanującą z nas, gdy uwolnimy to, co ją blokuje. To coś więcej niż emocja czy myśl – to stan istnienia. Miłość jest tym, czym się staliśmy, podążając ścieżką poddania. To sposób bycia w świecie, który charakteryzuje postawa: „Jak mogę być ci pomocnym? Jak mogę cię wesprzeć? Pożyczę ci pieniądze, kiedy jesteś bez grosza. Mogę ci pomóc znaleźć pracę. Pocieszę cię, kiedy cierpisz z powodu straty w rodzinie”. Kiedy idziemy z Miłością przez świat, wnosimy do niego więcej światła. 

Miłość w życiu codziennym

Każdy może przyczynić się do piękna i harmonii świata, okazując życzliwość wszystkim żyjącym istotom, przyczyniając się w ten sposób do duchowego rozwoju innych ludzi. To, co dajemy w swoim życiu, nie chcąc niczego w zamian, wraca do nas. Ponieważ my również jesteśmy częścią tego życia. Niczym kręgi na wodzie, każdy dar wraca do darczyńcy. To, co afirmujemy w innych, wzmacniamy w samym sobie. 

Gdy tylko zaczynamy sami obdarowywać Miłością, szybko odkrywamy, że jesteśmy nią otoczeni i wcześniej jedynie nie wiedzieliśmy, jak uzyskać do niej dostęp. W rzeczywistości Miłość obecna jest wszędzie, wystarczy tylko zdać sobie z tego sprawę.

Miłość wyraża się na wiele sposobów. Mężczyzna pamięta rymowankę, której nauczył go w dzieciństwie ojciec, potrafi wyrecytować ją nawet osiemdziesiąt lat później. Sternik, kiedy cała załoga cierpi z powodu choroby morskiej, przeprowadza okręt przez ogromny sztorm, stojąc u sterów trzy dni i trzy noce bez przerwy, bez jedzenia ani picia. Lekarz przekazuje Miłość i modli się za każdego swojego pacjenta, choć żaden z nich o tym nie wie. Matka czyści pobrudzone spodenki małego dziecka, które ma biegunkę, mówiąc: „Kochanie, to nie twoja wina, nie mogłeś nic na to poradzić”. Żona codziennie wstaje wcześniej, aby przygotować mężowi ulubioną kawę. Pies czeka przy drzwiach na powrót właściciela i merda ogonem, kiedy ten wchodzi do domu. Kot mruczy. Ptak śpiewa. 

Zazwyczaj ludzie z Miłością kojarzą Miłość „romantyczną”, jak w filmie Honey czy Sweetheart*. Jednak romantyczna Miłość stanowi krótkie chwile w całym ludzkim życiu. Istnieją inne rodzaje Miłości niż ta osobista i romantyczna i są one częścią naszego codziennego doświadczenia: Miłość do zwierząt domowych, Miłość do rodziny i przyjaciół, umiłowanie wolności, umiłowanie celu, Miłość do kraju, umiłowanie jakichś przedmiotów, Miłość do wszelkiego stworzenia, Miłość jako cnota, Miłość jako entuzjazm, Miłość jako przebaczenie, Miłość jako akceptacja, Miłość jako motywator, Miłość jako docenienie, Miłość przejawiająca się jako życzliwość, Miłość jako esencja związku, Miłość jako energia grupy (np. Grupa Anonimowych Alkoholików), Miłość wyrażana jako podziw, jako szacunek, jako męstwo, Miłość jako braterska więź jedności (kumple, koledzy z klasy, załoga jednego statku, znajomi z drużyny), Miłość jako przyjaźń, Miłość jako lojalność, Miłość jako oddanie, Miłość jako opieka, Miłość jako pełna poświęceń Miłość matczyna, Miłość jako pobożność.

* Honey – reż. Bille Woodruff, USA 2003; Sweetheart  – reż. Michael Matthews, RPA 2011

„Miłość jest wspaniała”, jak mówią słowa popularnej piosenki*. Doświadczenie pokazuje, że to prawda. Kiedy poddaliśmy i odpuściliśmy cały swój opór wobec Miłości i odpuściliśmy negatywne uczucia, które ją blokowały, wówczas świat promienieje blaskiem Miłości. Na poziomie Miłości jej emanacja nie jest już przed nami ukryta.

* Love is a many-splendored thing – piosenka skomponowana do filmu z 1955 r. o tym samym tytule; w polskiej wersji Miłość jest wspaniała.

David R. Hawkins,
z książki pt.: „Technika uwalniania.
Podręcznik Rozwijania Świadomości”

*****     *****     *****     *****     *****     *****

Pięknie powiedziane, prawda? Wszystkie powyższe przekazy są zachwycające, dają do myślenia, zatrzymują… 

Biorąc pod uwagę moją wieloletnią drogę rozwoju duchowego, ze spokojem mogę stwierdzić, że im więcej Miłości zauważam, im bardziej jestem za nią wdzięczna, tym bardziej mnie ona otacza, tym bardziej jej doświadczam ☺ Otwierając swoje serce i żyjąc w zgodzie ze sobą, akceptując okoliczności, wkraczam na drogę, gdzie życie nabiera lekkości, pojawiają się niesamowite sytuacje, ludzie bardziej przyjaźni, cudowne zdarzenia, takie, których sama nie byłabym w stanie wymyślić. Czuję się szczęśliwa tak po prostu, bez wyraźnego powodu. Jakby było tego mało, to temu wszystkiemu towarzyszy jeszcze radość i zachwyt na co dzień. A w trudnych czy ciężkich momentach daję się prowadzić, mam więcej odwagi, w zaufaniu idę do przodu, a w konsekwencji coraz lepiej sobie radzę ☺ Zdecydowanie warto wybierać drogę Miłości, kierując się mądrością nabieram mocy…

MIŁOŚĆ I MOC * MIŁOŚĆ I MOC * MIŁOŚĆ I MOC

Joanna Winconek

MIŁOŚĆ W ODKRYWANIU ŚWIATA, LOVE IN DISCOVERING THE WORLD, fot. Joanna Winconek
MIŁOŚĆ DO KRAJU, LOVE THE COUNTRY fot. Joanna Winconek
DZIELENIE MIŁOŚCI Z INNYMI, SHARING LOVE WITH OTHERS fot. Joanna Winconek
MIŁOŚĆ JEST W NAS, LOVE IS IN US, fot. Joanna Winconek
MIŁOŚĆ DO WSZELKIEGO STWORZENIA, LOVE TO EVERY CREATURE, fot. Joanna Winconek
MIŁOŚĆ KIERUJE SIĘ SERCEM, LOVE FOLLOWS THE HEART, fot. Joanna Winconek
MIŁOŚĆ W TWORZENIU, LOVE IN CREATION, fot. Joanna Winconek
MIŁOŚĆ I PODZIW, LOVE AND ADMIRATION, fot. Joanna Winconek

Dear ones, today we invite you to an entry JUST SOME CASUAL LOVE – SEEN BY VARIOUS EYES

I like to savour Love, on it to keep my focus. By still pondering over it, I become courageous.

It gives me wings* and leads me straight towards my goal. Unites the universe, lights up the interiors of many people.

Joanna Winconek (Cracow, 22 & 28 May 2022)

May put me in such a mood that I wished to unleash the flow of writing about LOVE ☺ My feelings tell me to focus on messages from those who wrote or write beautifully about Love, perhaps you will like what I chose ☺

*****     *****     *****     *****     *****     *****

Love is the only thing in the world that multiplies when it’s divided among others.

 1. LIFE is LOVE INCARNATED
 2. CONSCIOUSNESS is LOVE IN MIND
 3. GAINING KNOWLEDGE is LOVE IN DISCOVERY OF THE WORLD
 4. SCIENCE is LOVE IN SEARCH
 5. PHILOSOPHY is LOVE CONTAINED IN A THOUGHT
 6. RELIGION is LOVE CONVERGENT TO GOD
 7. TRUTH is LOVE TRAVERSING TO ETERNITY
 8. IDEAL is LOVE SEIZED IN DREAMS
 9. TRUST is LOVE HELD IN ANOTHER PERSON
 10. HOPE is LOVE ANTICIPATING HUMAN GESTURE
 11. COMPASSION is LOVE OPENED
 12. BROTHERHOOD is SHARING LOVE WITH OTHERS
 13. SACRIFICE is LOVE GROWING EVERYDAY
 14. DEVOTION is LOVE THAT CLEANSES
 15. SYMPATHY is LOVE THAT SMILES
 16. WORK is LOVE THAT BUILDS
 17. INDIFFERENCE is LOVE SOMEBODY STOLE
 18. DESPAIR is LOVE THAT SOMEBODY SQUANDERED
 19. VIOLENCE is LOVE THAT LOST BALANCE
 20. ENVY is LOVE CORRUPTED
 21. PRIDE is LOVE THAT LOST ITS MIND
 22. LUST is LOVE TAINTED
 23.  Whereas HATRED, seemingly contradiction of love – is nothing but LOVE THAT FELL ILL**

Francisco Cândido Xavier

*****     *****     *****     *****     *****     *****

Love pioneers

Because I am human…
… love is my religion,
… truth is my life,
… freedom is my birthright.
And yours too

Love is my religion – and yours too

Love knows no national borders. Love doesn’t care where someone comes from, what they used to be and what they are now. Love exists within us, and is independent of external circumstances. Love is the essence of life. Just as a mother loves and supports her child wherever it 

goes, so we support ourselves, our fellow human beings and our world with love. Love is not bound to people, groups and places. If we open ourselves to the world in love, love can flow into our surroundings, and everything can be transformed in love.

In the past – decades and centuries ago – there were spiritual pioneers. They made their knowledge available to everyone, although the world at that time was still looking in a completely different direction. We should let our gratitude flow to these pioneers – for what they have done and still do, and for what they were, are and always will be. Humanity has received higher knowledge through them, and now it’s time for us to begin to live this knowledge, to embody it. 

Our next step will be the one that brings us to love. It starts within us and then grows around us. Pioneers of a new kind are now appearing: love pioneers. Love pioneers are beacons for other people, and one of the most important things they do is to spread hope. 

We human beings can change the world simply by being what we all are eternally, in our divine core: love, unconditional love. There’s nothing we have to do. We just have to be – to be a beacon from which the fire of love radiates, within reach of everyone who comes with the heartfelt wish to radiate as well, to be what in truth we all are anyway at all times. 

We learn to simply be what we have long been. This is awakening in its entirety. It means realising that love is the power that transforms the world. 

It’s the love of a mother for her child that ensures that she is always there to protect her child. It’s the love of people for other people that enables them to persevere in seemingly hopeless situations and build their lives on a new foundation. As it is on a small scale, so it is on a large scale. The love that love pioneers have for the world will ensure that we as humankind persevere and put the world on a new footing. And it will ensure that we hold a protecting hand over the Earth in the future.

Christina von Dreien
From a book titled: “CHRISTINA. Consciousness creates peace”

*****     *****     *****     *****     *****     *****

LOVE

On the level of love, we are heartfelt, generous, nurturing, affectionate, steadfast, and forgiving. Love is protective, collaborative, uplifting, holistic,and gracious. It is characterized by warmth, gratitude, appreciation,humility, completion, vision, purity of motive, and sweetness.

Love is a way of being. It is the energy that radiates when the blocks to it have been surrendered. It is more than an emotion or a thought—it is a state of being. Love is what we have become through the pathway of surrender. It is a way of being in the world that says: “How can I be of help to you? How can I comfort you? How can I loan you money when you’re broke? How can I help you find a job? How can I console you when you’ve suffered a major loss in your family?” Lovingness is a way through which we light up the world.

Love in Everyday Life

Everyone has the opportunity to contribute to the beauty and harmony of the world by showing kindness to all living things and, thereby, supporting the human spirit. That which we freely give to life flows back to us because we are equally part of that life. Like ripples on the water, every gift returns to the giver. What we affirm in others, we actually affirm in ourselves.

Once we become willing to give love, the discovery quickly follows that we are surrounded by love and merely didn’t know how to access it. Love is actually present everywhere; its presence only needs to be realized.

Love expresses itself in many ways. The little boy memorizes a ditty taught to him by his father, and he is still able to say it eighty years later. The Navy sailor steers the ship through a terrible typhoon for three days, nonstop, without food and drink, when all of his shipmates are seasick. The doctor loves and prays for every patient without their knowing about it. The mother cleans up the messy pants of a young child with diarrhea, saying, “Honey, it’s not your fault; you couldn’t help it.” The wife gets up early to make coffee every morning just the way her husband likes it. The doggie waits by the door for the owner to return and wags her tail when he comes through the door. The kitty purrs. The songbird sings.

Typically, people think of love as “romantic” love, as in “Honey” and “Sweetheart.” But romantic love is only a minor part of a human lifetime. There are many types of love other than personal, romantic love, and they infuse our everyday experience: love of pets, love of family and friends, love of freedom, love of purpose, love of country, love of attributes, love of creation, love as virtue, love as enthusiasm, love as forgiveness, love as acceptance, love as motivator, love as appreciation, love as kindness, love as essence of relationship, love as group energy (for example: Alcoholics Anonymous), love as admiration, love as respect, love as valor, love as fraternal bonds of unity (buddies, classmates, shipmates, teammates), love as friendship, love as loyalty, love as affection, love as cherishing, love as self-sacrificing maternal love, love as devotion.

“Love is a many splendored thing,” as the popular song goes. Experientially, this statement is true. When we have surrendered all of the resistances to love and let go of the negative feelings that block love, then the world is radiant with the splendor of love. On the level of love, this radiance is no longer hidden from us.

David R. Hawkins,
From a book titled: “Letting Go.
The Pathway to Surrender”

*****     *****     *****     *****     *****     *****

Beautifully put, isn’t it? All of the above messages are captivating, thought-provoking, make one stop for a moment…

Considering my many years long way into spiritual development I can easily say that the more Love I notice and am thankful for, the more it surrounds me and I experience it ☺ By opening my heart and living in harmony with myself, by accepting circumstances I enter a path where life becomes lighter, amazing situations emerge, more friendly people, wonderful events, such that I wouldn’t even think of. I feel happier just like that, without a clear reason. Were it not enough, all of this is accompanied by joy and wonder on a daily basis. And at difficult or hard moments I allow myself to be led, I have more courage, move forward in trust and as a consequence I cope better and better ☺ It’s definitely worthwhile to choose the path of Love, by following wisdom we gather strength…

LOVE AND POWER * LOVE AND POWER * LOVE AND POWER

Joanna Winconek

* to give wings [pl. dodawać (literally: to add) skrzydeł] – to uplift and arouse enthusiasm, inspire to take action

** Having been unable to find this piece in the English version, I have translated it directly from the Polish version, therefore please be aware of certain discrepancies.

4 myśli w temacie “TAKA SOBIE MIŁOŚĆ – WIDZIANA RÓŻNYMI OCZAMI / JUST SOME CASUAL LOVE – SEEN BY VARIOUS EYES [PL/ENG]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: